2 Mai, Ziua localității Dobroești – La mulți ani !

Continuăm tradiția finalizării unor lucrări importante cu ocazia zilei comunei:
2.05.2023 – Creșa din Dobroești este pregătită pentru inaugurare !

Edificiul va avea o capacitate de 50 de locuri, respectând prevederile legale cu privire la dotările și spațiul necesar pentru fiecare copil.
Creșa este situată la intersecția străzilor Gh. Doja cu Orizontului.

Valentin Condu, primarul comunei Dobroești:
„Finalizarea edificiului a reprezentat o prioritate pentru administrația locală, în ciuda faptului că pe parcursul desfășurării lucrărilor am avut parte de un context volatil în domeniul construcțiilor.”

Când va fi dată în folosință creșa ?
Primăria Dobroești a început deja demersurile pentru obținerea tuturor avizelor necesare din partea instituțiilor abilitate. Sperăm că totul să se desfășoare într-un ritm alert, astfel încât la debutul anului școlar 2023-2024 să inaugurăm noua unitate.
▶️ Alte proiecte ce au fost finalizate pe data de 2 mai – Ziua localității Dobroești
✅2 mai 2008 au fost finalizate lucrările la noul sediu al primăriei Dobroești.
✅ 2 mai 2012 au fost finalizate lucrările la Sala Sporturilor „Unirea Dobroești”.

cresa dobroesti